Najnowsze informacje z Przedszkola

FESTYN RODZINNY !

ZEBRANIE DLA RODZICÓW !

Dnia 22.05.2019 r. (środa) o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie ogólne dla rodziców dzieci ze
wszystkich grup wiekowych. Ze względu na ważność omawianych spraw prosimy o punktualne
przybycie.

WYCIECZKA DO SADU W TRZEBUCZY

W dniu 09.05.2019r. odbyła się wycieczka do sadu w Trzebuczy. Dzieci z dwóch najstarszych grup podziwiały piękno kwitnących drzew owocowych. W towarzystwie p. sadownika przedszkolaki poznały cykl tworzenia się owoców, rolę owadów w sadzie oraz skutki stosowania ochrony roślin. Dziękujemy bardzo p. Andrzejowi za miłe przyjęcie.

LEKCJA EDUKACYJNA

W dniu 08.04.2019r. odbyła się lekcja edukacyjna dla dzieci z naszego przedszkola, przeprowadzona przez pracownice PWiK w Węgrowie. Przedszkolaki zostały zapoznane z procesem oczyszczania ścieków w naszym mieście. Dzieci obejrzały film „Zaczarowana oczyszczalnia delfinka Czyścioszka”. Panie zachęciły dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Od najmłodszych lat dbam o czysty świat”.

Akademia z okazji Święta Polskiej Flagi

Dnia 30.04.2019r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Polskiej Flagi, która miała na celu kształtowanie szacunku dla symboli narodowych, kształtowanie poczucia dumy z przynależności narodowej oraz propagowanie patriotyzmu. Przedszkolaki odświętnie ubrane zaśpiewały „Polski Hymn Narodowy” z flagami Polski wykonanymi własnoręcznie. Dzieci z grupy „Leśne skrzaty” zaprezentowały piosenki, wiersze i utwory o tematyce patriotycznej.

Wycieczka do Borzych

Dnia 29.04.2019r. dzieci z grupy „Muchomorki” oraz „Leśne Skrzaty” wybrały się na wycieczkę autokarową do Borzych na fermę strusi „Eurostruś”. Przedszkolaki miały okazję poznać ciekawostki z życia strusi, ale nie tylko. Obserwowały różne zwierzęta hodowane na wsi. Poznały różne gatunki zwierząt dorosłych i młodych, ich sposób odżywiania się i poruszania. Oglądały maszyny rolnicze jakich używano dawniej.

Z wizytą u Gumisiów

W dniu 05 kwietnia 2019 r. dzieci z grupy Muchomorki gościły w Przedszkolu nr 2  „ Pod Słoneczkiem”.  Obejrzały  tam przedstawienie pt „ Wiosna-pora radosna” w wykonaniu   przedszkolaków z grupy Gumisiów. Przedszkolakom z trójki bardzo podobała się inscenizacja w wykonaniu młodszych kolegów, przygotowana pod kierunkiem pani  Marty. Po występach Gumisie i Muchomorki wspólnie zjadły podwieczorek:  szarlotkę  z lemoniadą. W podziękowaniu za zaproszenie Muchmorki  zaśpiewały  i zatańczyły przy piosence „Maszeruje wiosna”.

Serdecznie dziękujemy  za zaproszenie.

Osiągnięcie Amelki!

Dzieci z grupy 5-latków – Muchomorki brały udział w powiatowym konkursie plastycznym „Plastyka w obrzędach i zwyczajach Wielkanocnych 2019”. Najwyżej, spośród dostarczonych na konkurs prac z przedszkola została oceniona praca Amelki B.. Dziewczynka zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy Amelce i życzymy kolejnych sukcesów

DZIEŃ MARCHEWKI W PRZEDSZKOLU

Dnia 4.04.2019r.(czwartek) w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo. Okrzykiem „O zdrowie dbamy, więc marchewki zajadamy” rozpoczęliśmy wspólna zabawę z panią Marchewką. W radosnym nastroju dzieci wykonywały zadania konkursowe. W przerwach miedzy konkursami jadły marchewki oraz piły sok ze świeżych marchewek. Wybrano króla i marchewkową królową.

Spotkanie z policjantami

Dnia 1.04.2019r.(poniedziałek) odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Dzieci obejrzały scenki: 1. Bezpieczna zabawa w domu. 2. Bezpieczna zabawa podczas wypoczynku. 3. Kontakt z obcymi. Na placu przedszkolnym dzieci oglądały wyposażenie samochodu policyjnego.

Z wizytą w kwiaciarni :)

W dniu 19 lutego 2019 roku dzieci z grupy Muchomorki (4-,5- latki) odbyły wycieczkę do kwiaciarni . Przedszkolaki obserwowały panią florystkę podczas układania bukietu z kwiatów. Poznały niektóre gatunki kwiatów, dowiedziały skąd pochodzą kwiaty, które trafiają do kwiaciarni, jakie warunki należy im zapewnić, aby jak najdłużej cieszyły nasze oczy. Serdecznie dziękujemy Pani Bożence za cenne wiadomości o roślinach i okazaną nam życzliwość.

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU!!!!!

22.02.2019r. (piątek)
Start: godzina 10:00.

13 i 14 lutego br.Przedszkole nr 3 im. Marii Konopnickiej w Węgrowie gościło babcie i dziadków. Uroczystości w grupach: Leśne Skrzaty i Jagódki oraz Muchomorki miały bogaty program i przebiegały w radosnej atmosferze przy herbatce i ciastkach upieczonych przez rodziców.Po powitaniu przez panią dyrektor – Jolantę Skolimowską nie zabrakło występów dzieci i własnoręcznie wykonanych upominków dla miłych gości. Spotkanie umożliwiło nie tylko okazanie miłości i szacunku babciom i dziadkom ale też służyło zacieśnieniu więzi rodzinnych oraz więzi między rodziną a przedszkolem.

Odczarować Węgrów

W ostatni piątek tj. 01.02.2019r. na Rynku Mariackim w bajecznie zimowej scenerii, Burmistrz Miasta Węgrowa pan Paweł Marchela przywitał przybyłe dzieci wraz z rodzicami, zapraszając wszystkich do udziału w zabawie plenerowej, którą objął honorowym patronatem. Zapraszamy do galerii na naszej stronie, gdzie znajdą Państwo zdjęcia i szczegółowy opis wydarzenia 🙂

SUKCES ALICJI !!!!

W dniu 2 lutego 2019 roku, na stoku narciarskim w Harendzie odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim. Zawodnicy mieli do przejechania jeden zjazd slalom gigant. Najlepszą zawodniczką okazała się pięcioletnia dziewczynka z grupy Muchomorki, z Przedszkola Nr 3 im. M. Konopnickiej w Węgrowie – Alicja. Dziewczynka zdobyła I miejsce w kategorii juniorów. Gratulujemy Alicji i życzymy kolejnych sukcesów na stoku narciarskim.

Drodzy Rodzice!

W związku z niską frekwencją dzieci w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka zostaje przełożony:
grupa 6-latki i 3,4-latki – 13.02.2019r. (środa)
grupa 5-latki – 14.02.2019r. (czwartek)