Aktualności

Najnowsze informacje z Przedszkola

Uroczystość otwarcia Żłobka Miejskiego

Dnia 14.06.2019 r. (piątek) o godzinie 15:00 grupa „Leśne Skrzaty” wystąpi na uroczystym otwarciu Żłobka Miejskiego w Węgrowie. Prosimy rodziców o odebranie dzieci ok 17:00 ze żłobka przy ulicy Szamoty 33.

Zakończenie roku

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 13.06.2019 r. (czwartek) o godzinie 15:15 . Drodzy rodzice prosimy o zapewnienie tego dnia dzieciom (zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom) białej bluzeczki lub białej koszulki. Nie dotyczy to dzieci przebranych za syrenki i piratów.

Dnia 11.06.2019 r. pani Agata wręczyła upominki i dyplomy dzieciom z grupy „Leśne Skrzaty” oraz „Muchomorki” biorącym udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Od najmłodszych lat dbam o czysty świat” organizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Węgrowie.
Nagrodzone dzieci to:
Oliwia K. – I miejsce
Zofia M. – II miejsce
Piotr B. III miejsce
Wyróżnienia:
Aleksandra W.
Justyna K.
Julia W.
Gratulujemy laureatom

Dnia 06.06.2019 r. dzieci z grupy „Leśne Skrzaty” uczestniczyły w lekcji w klasie pierwszej w Szkole Podstawowej im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie. Oglądały teren oraz budynek szkoły, a także wzięły udział w alarmie. Serdecznie dziękujemy personelowi szkoły na czele z panią dyrektor Teresą Święcicką za miłe przyjęcie.

FESTYN RODZINNY

W niedzielę – 26 maja 2019 r. odbył się festyn rodzinny. Plac przedszkolny został pięknie udekorowany. Na uroczystość przybyły całe rodziny. Przedszkolaki zaprezentowały bogaty program artystyczny i wręczyły mamom upominki własnoręcznie wykonane.
Zaproszeni ratownicy medyczni – rodzice Piotrusia i Ali zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy. Chętne dzieci próbowały swoich umiejętności i możliwości. Pod czujnym okiem fachowców przeprowadzono konkurs udzielania pierwszej pomocy w przypadku złamania nogi.
Naszą uroczystość uświetniły zabawy integracyjne prowadzone przez zespół animatorów Centrum Aktywnej Rozrywki.
Już po raz kolejny za oprawę muzyczną odpowiedzialny był pan Piotr – tata Maćka.
Loteria fantowa oraz wata cukrowa cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dzieci za drobną opłatą mogły wykonać sobie makijaż.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji i przebiegu festynu: p. Piotrkowi, p. Sebastianowi, p. Dorocie i p. Ernestowi, p. Karolinie, p. Adamowi. p. Mariuszowi, p. Bogdanowi oraz animatorom, a także wszystkim osobom, które przygotowały pyszne ciasta do bufetu rozmaitości i dostarczyły zabawki na loterię fantową.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

W dniu  14 maja 2019 roku  dzieci z grupy Muchomorki ( pięciolatki), w ramach obchodów Dnia Bibliotek   i  Bibliotekarzy odbyły wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Węgrowie im. Augusta Cieszkowskiego. Wzięły tam udział  w zajęciach bibliotecznych, przeprowadzonych przez  panie bibliotekarki.  Przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych książkach, rozwiązywały zagadki – losowały rekwizyty pochodzące ze znanych im utworów literackich. Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną nt  „ Kto mieszka w książeczkach?”

Serdecznie dziękujemy paniom bibliotekarkom  za miłe spotkanie i życzymy  sukcesów w pracy zawodowej jaki i życiu osobistym 🙂

FESTYN RODZINNY !

ZEBRANIE DLA RODZICÓW !

Dnia 22.05.2019 r. (środa) o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie ogólne dla rodziców dzieci ze
wszystkich grup wiekowych. Ze względu na ważność omawianych spraw prosimy o punktualne
przybycie.

WYCIECZKA DO SADU W TRZEBUCZY

W dniu 09.05.2019r. odbyła się wycieczka do sadu w Trzebuczy. Dzieci z dwóch najstarszych grup podziwiały piękno kwitnących drzew owocowych. W towarzystwie p. sadownika przedszkolaki poznały cykl tworzenia się owoców, rolę owadów w sadzie oraz skutki stosowania ochrony roślin. Dziękujemy bardzo p. Andrzejowi za miłe przyjęcie.

LEKCJA EDUKACYJNA

W dniu 08.04.2019r. odbyła się lekcja edukacyjna dla dzieci z naszego przedszkola, przeprowadzona przez pracownice PWiK w Węgrowie. Przedszkolaki zostały zapoznane z procesem oczyszczania ścieków w naszym mieście. Dzieci obejrzały film „Zaczarowana oczyszczalnia delfinka Czyścioszka”. Panie zachęciły dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Od najmłodszych lat dbam o czysty świat”.

Akademia z okazji Święta Polskiej Flagi

Dnia 30.04.2019r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Polskiej Flagi, która miała na celu kształtowanie szacunku dla symboli narodowych, kształtowanie poczucia dumy z przynależności narodowej oraz propagowanie patriotyzmu. Przedszkolaki odświętnie ubrane zaśpiewały „Polski Hymn Narodowy” z flagami Polski wykonanymi własnoręcznie. Dzieci z grupy „Leśne skrzaty” zaprezentowały piosenki, wiersze i utwory o tematyce patriotycznej.

Wycieczka do Borzych

Dnia 29.04.2019r. dzieci z grupy „Muchomorki” oraz „Leśne Skrzaty” wybrały się na wycieczkę autokarową do Borzych na fermę strusi „Eurostruś”. Przedszkolaki miały okazję poznać ciekawostki z życia strusi, ale nie tylko. Obserwowały różne zwierzęta hodowane na wsi. Poznały różne gatunki zwierząt dorosłych i młodych, ich sposób odżywiania się i poruszania. Oglądały maszyny rolnicze jakich używano dawniej.

Z wizytą u Gumisiów

W dniu 05 kwietnia 2019 r. dzieci z grupy Muchomorki gościły w Przedszkolu nr 2  „ Pod Słoneczkiem”.  Obejrzały  tam przedstawienie pt „ Wiosna-pora radosna” w wykonaniu   przedszkolaków z grupy Gumisiów. Przedszkolakom z trójki bardzo podobała się inscenizacja w wykonaniu młodszych kolegów, przygotowana pod kierunkiem pani  Marty. Po występach Gumisie i Muchomorki wspólnie zjadły podwieczorek:  szarlotkę  z lemoniadą. W podziękowaniu za zaproszenie Muchmorki  zaśpiewały  i zatańczyły przy piosence „Maszeruje wiosna”.

Serdecznie dziękujemy  za zaproszenie.

 

 

Osiągnięcie Amelki!

Dzieci z grupy 5-latków – Muchomorki brały udział w powiatowym konkursie plastycznym „Plastyka w obrzędach i zwyczajach Wielkanocnych 2019”. Najwyżej, spośród dostarczonych na konkurs prac z przedszkola została oceniona praca Amelki B.. Dziewczynka zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy Amelce i życzymy kolejnych sukcesów

 

 

 

 

 

DZIEŃ MARCHEWKI W PRZEDSZKOLU

Dnia 4.04.2019r.(czwartek) w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo. Okrzykiem „O zdrowie dbamy, więc marchewki zajadamy” rozpoczęliśmy wspólna zabawę z panią Marchewką. W radosnym nastroju dzieci wykonywały zadania konkursowe. W przerwach miedzy konkursami jadły marchewki oraz piły sok ze świeżych marchewek. Wybrano króla i marchewkową królową.

Spotkanie z policjantami

Dnia 1.04.2019r.(poniedziałek) odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Dzieci obejrzały scenki: 1. Bezpieczna zabawa w domu. 2. Bezpieczna zabawa podczas wypoczynku. 3. Kontakt z obcymi. Na placu przedszkolnym dzieci oglądały wyposażenie samochodu policyjnego.

Do Góry