***ZACHĘCAMY DO ZAGLĄDANIA W WYDARZENIA NASZYCH GRUP*** NOWE WYDARZENIA, ZDJĘCIA I INFORMACJE. BĄDZCIE NA BIERZĄCO :)

Opis Przedszkola

Przedszkole funkcjonuje od 10 grudnia 1984 r. Pierwotnie nosiło nazwę Państwowe Przedszkole nr 6 w Węgrowie. Uchwałą nr XXX/214/93 Rady Miejskiej Węgrowa z dnia 27 maja 1993 r. Zmieniono nazwę na Przedszkole nr 3 w Węgrowie i ustalono następującą jego organizację:

• Siedziba Przedszkola Węgrów, ul. Wieniawskiego 1
  • Liczba oddziałów 3.

Budynek Przedszkola Nr 3im. Marii Konopnickiej w Węgrowie  usytuowany jest  na uboczu miasta, z dala od zakładów przemysłowych. Otoczony jest dorodnymi świerkami i modrzewiami, które stanowią naturalną barierę od hałasu ulicznego i kurzu. W jego pobliżu znajduje się lasek. Odbywamy tam  spacery i wycieczki. Oglądamy roślinność też  w pobliskich  ogródkach działkowych.

Nasze przedszkole posiada  duży teren zieleni. Zaaranżowana  jest część edukacyjna i rekreacyjna. W części  dydaktycznej urządzona jest  leśna ścieżka pod nazwą „Nadleśnictwo Przedszkolowo- leśna polana edukacyjna“. Jest też miejsce do ćwiczeń z zakresu integracji sensorycznej. Są to drewniane skrzynie wypełnione  materiałem przyrodniczym: różnej frakcji żwir, mech , szyszki, kora, piasek , kasztany i żołędzie.  Uzupełnieniem tej ścieżki jest komplet tablic ilustrujących  „ Ptaki naszego regionu“ .Obydwie teścieżki powstały w ramach projektów z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Są to bez wątpienia ciekawe i wartościowe pod względem dydaktycznym miejsca na świeżym powietrzu.

Część rekreacyjna jest bogato wyposażona w atrakcyjny  sprzęt  do zabaw  ruchowych. Posadowiony jest na bezpiecznym podłożu z granulatu gumowego.  Spełniają one  normy bezpieczeństwa i posiadają atesty. Jest też zadaszona piaskownica , z kompletem zabawek i foremek. Nasze przedszkole aspiruje do miana placówki ekologicznej, pracujemy zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Już przy wejściu na posesję witają nas róznorodne gatunki drzew.. Mamy również ,,Grządkę pod dębem.‘‘ na której niepodzienie króluje Dab przedszkolak. Każda  grupa ma przydzieloną  część, na której  uprawia warzywa i kwiaty. Poznając przy tym cykl  wegetacji poszczególnych roślin. Sadzonki kwiatów hodujemy w kącikach  przyrody w salach.

Wiosną wysadzamy je do ogródka   i na skalniaki  znajdujące się przed wejściem do przedszkola. Również na placu przedszkolnym znajduje się ,,Zielona  altanka,‘‘w której  prowadzimy zajęcia  z dziećmi na świeżym powietrzu a także skrywamy się przed upalnym słońcem i lekkim letnim deszczem. Jest to również miejsce swobodnych zabaw dzieci.

Zieleń jest mocną stroną naszego przedszkola.  Systematycznie wzbogacamy jej szate. o  nowe nasadzenia. Każde drzewo posiada tabliczkę gatunkową. Przed wejściem do budynku urządzono grządkę kwiatową  dedykowaną Wielkiemu Polakowi Janowi Pawłowi II. Na tej rabatce kwiaty mogą być  ładne albo bardzo ładne. Inne być nie mogą. Panie w asyście dzieci dbają o  to.

Placówka z powodzeniem od wielu lat uczestniczy w konkursie na „Najładniejsze ogrody
 i balkony“ organizowany przez Komisję Zdrowia, Oświaty i Kultury“  Rady Miejskiej Węgrowa.

Przedszkole jest placówką trzyoddziałową. Na parterze znajduje się szatnia oraz sala najmłodszej grupy 3- i 4 – latków. Na piętrze znajdują się  dwie sale: pięciolatków i sześćiolatków.  Sale są duże , widne i przestronne., Przedszkole jest doskonale wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy na potrzeby zajęć oraz w ciekawe pomoce dydaktyczne. Jest mnóstwo atrakcyjnych zabawek. Klocki i gry stoliczkowe, układanki dostosowane do wieku,  rozwijają intelektualnie dzieci. Posiadamy bogato wyposażoną bibliotekę przedszkolaka. Od lat prowadzony jest konkurs czytelniczy.

W każdym półroczu przyznawane są nagrody najlepszym czytelnikom z   grup.  Tradycją stało się wręczanie nagród przez znaczące osoby w naszym mieście. Atrakcją naszego przedszkola jest  również suchy basen z piłeczkami. Jest w nim około 6000 piłeczek. Spełnia on rolę terapeutyczną i rekreacyjną.

Posiadamy również bogato i nowocześnie wyposażone zaplecze kuchenne. Codziennie przygotowywane są domowe posiłki.  Procedury przygotowywania ich  są zgodne z wymaganiami HACCAP.

Starania nasze znalazły uznanie w oczach kapituł i uzyskaliśmy Certyfikat

Data dodania: 2020-06-08 21:28:05
Data edycji: 2020-10-13 14:17:13