***ZACHĘCAMY DO ZOBACZENIA NOWEJ ZAKŁADKI W INFORMACJACH PODSTAWOWYCH PRZEDSZKOLA***- STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

KSIĄŻKA DO ZADAŃ SPECJALNYCH

W ramach realizacji tematu Opowieści z plecaczka oraz tematu Zdrowo jem, więcej wiem Leśne Skrzaty zapoznały się z przeznaczeniem książki kucharskiej. Z dużym zainteresowaniem oglądały zawarte w nich ilustracje potraw. Z jednej książki wybrały potrawę, którą wspólnie z paniami przygotowały według przepisu. Były to gofry z warzywami- smaczne i zdrowe.

Gofry z warzywami

Składniki:

75g masła

3 jajka

200g mąki pszennej

1 łyżeczka proszku do pieczenia

½ łyżeczki soli

4łyżki posiekanej natki pietruszki i koperku

150 ml mleka

100 ml śmietany 18%

Olej do posmarowania gofrownicy

Pomidor, ogórek, czerwona papryka, szczypiorek, bazylia, sól, pieprz,

Wykonanie:

Masło rozpuścić w garnku, ostudzić. Białka oddzielić od żółtek i ubić na sztywno. Mąkę połączyć z proszkiem do pieczenia i odrobiną soli,dodać zioła zmieszane z mlekiem, śmietanę, rozpuszczone masło, a na koniec pianę z białek. Wszystko wymieszać na gładką masę. Odstawić na parę minut. Piec w gofrownicy.

Pomidor, ogórek, paprykę pokroić w kostkę dodać bazylię, szczypiorek, pietruszkę, doprawić solą i pieprzem, mieszamy. Warzywa nałożyć  na gofry.

SMACZNEGO!

Data dodania: 2021-03-15 11:20:11