102 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Przygotowania do obchodów 102 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w grupie Jagódki trwały kilka dni. Codziennie podczas „ poranków patriotycznych” dzieci poznawały znaczenie słowa patriota. W trakcie praktycznego działania przyswoiły sobie symbole narodowe : godło, flagę, hymn Polski. Poznały jak należy zachować się podczas śpiewania i słuchania utworu najbliższego sercu każdego Polaka - Mazurka Dąbrowskiego. Mali patrioci wspólnie z paniami wykonały kotyliony w barwach narodowych. Na zajęciach plastycznych wykonały Godło Polski. Z treści wiersza K. Łuszczuk „ Znak” dowiedziały się, że Orzeł Biały jest naszym narodowym symbolem.
W dniu 11 listopada o godzinie 11 11 wszyscy w pełnej gali, z kotylionami na sercu odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Towarzyszyła nam pani dyrektor przedszkola Jolanta Skolimowska.

Tekst Lidia Brzezik

Data dodania: 2020-11-16 09:15:34