Bożonarodzeniowe przysmaki

Okres przedświąteczyny był dla Małych Artystów czasem bardzo pracowitym. Dzieci jak, co roku zgodnie z tradycją przygotowywały się do Świąt robiąc przeróżne ozdoby i dekoracje . W tym roku przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pieczenia pierników. Wycinały foremkami różne kształty z przygotowanego ciasta. Były to różnej wielkości choinki, bałwanki, misie. Ciastka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni a w całym przedszkolu rozchodził się niezmiernie apetyczny, świąteczny zapach. Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie ostygniętych pierniczków. Polewanie lukrem, czekoladą, posypywanie kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami - to była największa frajda! Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły. Przyjemnie było piec ciasteczka a jeszcze przyjemniejsza będzie ich degustacja.

O.Dawidowska

Data dodania: 2022-12-27 19:39:27