DZIEŃ DYNI

Dzień Dyni 25 października od rana królował kolor pomarańczowy. Wszystko za sprawą gwiazdy tego dnia i królowej warzyw – DYNI. Każdy przedszkolak miał na sobie pomarańczowy lub żółty element ubrania. "Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży w koło - dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam". Dzieci poznały różnorodność dyń, opisywały dynie, segregowały dynie pod względem wielkości, koloru, kształtu, wzbogacały swoją wiedzę na temat dyń. Było też sprawdzanie co dynie kryją w środku. Z wykorzystaniem miąższu z dyni wspólnie zrobiliśmy też dyniową masę plastyczną, z której dzieci lepiły i wałkowały. Na uwieńczenie tego wesołego dnia Muchomorki wykonały przepiękną pracę plastyczną dynię z rosnącej farby wypiekanej w mikrofalówce.

Data dodania: 2021-10-28 22:16:39
Data edycji: 2021-10-28 22:32:52