***AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA *** ZAPRASZAMY DO AKTUALNOŚCI

DZIEŃ JABŁKA

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące... Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!  Dnia 28.09. 2023 r. Mali Artyści świętowali Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek , pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i ożywczych. Dzieci poszerzały wiedzę o owocach. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Brały udział w konkurencjach zręcznościowych oraz zabawach ruchowych. Mali Artyści wybrali się na wycieczkę w poszukiwaniu owoców. Odwiedzili stragan owocowo-warzywny na ulicy Rynkowej .Przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę o jabłkach: poznawały budowę owocu, właściwości zdrowotne, gatunki jabłek, kolory, kształty, zapachy. Nie zabrakło również degustacji świeżych jabłuszek, którymi poczęstowała nas właścicielka straganu.Dziękujemy za zdrowy i smaczny poczęstunek .

Data dodania: 2023-10-08 20:40:33
Data edycji: 2023-10-08 20:44:52