***AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA *** ZAPRASZAMY DO AKTUALNOŚCI

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 20.09. w środę kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Oprócz świetnej zabawy, przedszkolaki mieli możliwość porozmawiania o swoich prawach i obowiązkach. Głównym celem było rozbudzenie u dzieci poczucia, że bez względu na wygląd, kolor skóry czy miejsce zamieszkania wszyscy jesteśmy równi, mamy takie same prawa i każdemu należy się taki sam szacunek. Nadrzędnymi prawami, które dzieci poznały w tym dniu to prawo do zabawy, miłości, szacunku oraz zdobywania wiedzy.

Data dodania: 2023-09-27 20:06:05
Data edycji: 2023-09-27 20:11:06