„Grzybek tu, grzybek tam...''

„Grzybek tu, grzybek tam, Ty go nie masz, a ja mam Tu Borowik a tam Rydz , Zajączek skacze kic, kic, kic”

Wraz z nadejściem jesiennych dni pojawiają się grzyby, co jest doskonałą okazją, aby „przyjrzeć się „bliżej tym darom lasu. W minionym tygodniu dzieci poznały wybrane grzyby jadalne i trujące, a także zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas grzybobrania, z zaciekawieniem oglądały , wąchały i dotykały przyniesione do przedszkola borowiki szlachetne i podgrzybki zwyczajne. , Określały ich kolor, fakturę i zapach, poznały cechy charakterystyczne wyglądu grzybów - wyróżniły kapelusz oraz trzonek, doskonaliły swoje umiejętności matematyczne podczas liczenia i segregowania. Z pomocą lupy zaglądały pod kapelusze, a mikroskop ukazał niewidoczną gołym okiem ich budowę .Mali Artyści z wielkim zaangażowaniem wykonały prace plastyczne „Borowik” i „Muchomor”. Była to również doskonała okazja do poznania różnorodnych zabaw i aktywności z grzybkami w roli głównej.

Data dodania: 2022-10-16 22:41:06
Data edycji: 2022-10-16 22:47:20