Jesienią, jesienią ….

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata. Mali Artyści korzystając z pięknej pogody aktywnie uczestniczyły w odkrywaniu skarbów jesieni. Poszukiwanie oznak tej kolorowej pory roku rozpoczęliśmy od wycieczek krajoznawczych w okolice przedszkola. Spacery umożliwiły nam obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie, rozpoznawanie ptaków tu bytujących, rozróżnianie i nazywanie bujnego drzewostanu. Klony, dęby, kasztanowce oraz drzewa iglaste oferowały nam kasztany, żołędzie, noski, szyszki i kolorowe liście. Z wielkim zainteresowaniem podpatrywaliśmy rudą wiewiórkę szykującą zapasy na zimę oraz inne żyjątka przygotowujące się do nadchodzącej pory roku. Przyroda jesienią wygląda pięknie, kolorowe liście rumienią się tysiącem barw poruszając zwiewnie do muzyki wiatru. Zebrane skarby przynieśliśmy do przedszkola i wykorzystaliśmy podczas licznych zabaw matematycznych i zajęć plastycznych. Pozostałymi udekorowaliśmy nasz kącik przyrody.

Data dodania: 2022-11-14 19:30:50
Data edycji: 2022-11-14 19:37:40