***AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA *** ZAPRASZAMY DO AKTUALNOŚCI

Któż z Nas nie lubi naleśników???

Obchodzony w  lutym Dzień Naleśnika, był doskonałą okazją do zorganizowania w naszej grupie zajęć i zabaw z jego wykorzystaniem. Tego dnia nie mogło zabraknąć akcentów kulinarnych. Dzieci poznały sposób wykonania naleśników, a  współpraca wszystkich dzieci zaowocowała plakatem przedstawiającym przepis na naleśniki w graficzny i łatwy do zapamiętania sposób. W naszej grupie bohaterem był dzisiaj NALEŚNIK. Wiele radosnych emocji wzbudził konkurs na „Mistrza podrzucania naleśnikiem”. Nie zabrakło także zabawy o charakterze sensorycznym –  zawijanie się wzajemnie w koc na wzór naleśnika. Dużo było przy tej zabawie śmiechu i radości.

Dzieci miały również okazję wykazać się własną inwencją podczas przygotowywania podwieczorku w postaci naleśników z ulubionymi dodatkami. Smerfy trenowały posługiwanie się nożem i widelcem oraz różne metody składania i zawijania naleśnika. Zdecydowanie najprzyjemniejszym i  najbardziej wyczekiwanym momentem całego dnia była degustacja samodzielnie skomponowanego deseru.

NALEŚNIKI SĄ SUPER!!!

Data dodania: 2024-02-15 21:29:45