Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada.
Jest to święto wszystkich bajkowych postaci.
Ten dzień uczciły również Jagódki – dzieci 3,4-letnie z Przedszkola Nr 3 im. Marii
Konopnickiej w Węgrowie. Były zabawy polegające na rozpoznawaniu bajek na podstawie
przeczytanych fragmentów jak i rekwizytów związanych z danym utworem. Zadania były bardzo
zróżnicowane pod względem treści jak i formy. Były bajki muzyczne, ilustracje, zgadywanki i zabawy ruchowe z daną postacią. Mimo, że zagadki dotyczyły bajek tych znanych jak i tych mniej popularnych wśród dzieci, przedszkolaki doskonale radziły sobie z ich rozwiązaniem. Wspaniała zabawa w bajecznej krainie zakończyła się poczęstunkiem. Po czym Jagódki, te od Marii Konopnickiej wróciły do realiów sali zabaw, gdyż czekał na nie obiad z przedszkolnej kuchni.

Tekst Lidia Brzezik
Zdjęcia Anna Jurczak