***AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA *** ZAPRASZAMY DO AKTUALNOŚCI

NA STRAGANIE

Właśnie zakończyliśmy kolejny jesienny temat w naszej grupie, zajmowaliśmy się warzywami i owocami typowo jesiennymi jak i również tymi, rosnącymi w innych strefach klimatycznych,  a na podsumowanie  tygodnia , przedszkolaki wybrały się na targ warzywny. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć, dotknąć i powąchać przyniesione dary, co pozwoliło im łatwiej zapamiętać nowe wiadomości. Usystematyzowaliśmy wiedzę na temat jadalnych części warzyw oraz cykl rozwojowy roślin – od ziarenka do owocu.                                                                                                   Na podsumowanie  zajęć, dzieci wymyślały zagadki o warzywach i owocach oraz za pomocą zmysłu dotyku, rozpoznawały ukryte warzywo lub owoc, i muszę powiedzieć, że poradziły sobie z tym zadaniem rewelacyjnie !

Data dodania: 2023-10-08 20:31:14
Data edycji: 2023-10-08 20:36:50