***AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA *** ZAPRASZAMY DO AKTUALNOŚCI

Najlepszy podwieczorek ….

W lutym Mali Artyści obchodzili dzień naleśnika – jeden z ulubionych deserów dzieci i dorosłych. Jego celem było zachęcenie dzieci do samodzielnego przyrządzania posiłków oraz dbanie o higienę i bezpieczeństwo podczas posługiwania się nożem i widelcem. Podwieczorek rozpoczęliśmy od rozmowy kierowanej na temat naleśników. Dzieci dowiedziały, że można je jeść na różne sposoby, poznały sposoby składania naleśników. Przypomniane zostały zasady kulturalnego spożywania posiłków : poprawnego siedzenia przy stole, przestrzegania na stole porządku i czystości, poprawnego trzymania sztućców. Dzieci miały możliwość przyrządzania naleśników samodzielnie, wykorzystując ulubione składniki. Okazało się, że posługiwanie się nożem, nie jest wcale takie proste ? Przy stoliku dzieci uczyły się współpracować. Podawały sobie talerzyk z danymi składnikami, jedno uczyło drugie, jak dobrze trzymać nóż… Obserwowały się nawzajem, ale jednocześnie pomagały sobie. Po degustacji stwierdziły, że był to ich najlepszy podwieczorek w życiu : )

Data dodania: 2024-03-03 23:24:35
Data edycji: 2024-03-03 23:27:14