OGRÓDEK NA PARAPECIE

Muchomorki aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin i wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz praca zespołowa. W tym celu z dużym zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym przedmiotom (pojemnikom, doniczkom, słoiczkom), a także nasionom i cebulkom. Przed przystąpieniem do pracy poznały również warunki, jakie potrzebują rośliny do wzrostu. Było sadzenie cebulek na szczypior oraz cebulek kwiatów. Sianie koperku, ziół, dyni, pomidorków oraz różnych kwiatów. Założyły także hodowlę fasoli, którą włożyły do koszulek z watą, a następnie umieściły na oknie oraz do ziemi i na gazę w słoiku. W ten sposób przedszkolaki będą miały okazję obserwować różnicę w ich kiełkowaniu i wzroście notując wszystko w "Dzienniku hodowli fasoli" za pomocą własnoręcznie narysowanych obrazków.

Data dodania: 2022-03-28 14:52:43
Data edycji: 2022-03-28 14:56:40