Podsumowanie pracy za pierwsze półrocze

Drodzy Rodzice

Zakończyliśmy pierwsze półrocze roku szkolnego 2021/2022. Pragniemy je Państwu podsumować i przekazać postępy dzieci.

Dzieci nie tylko wzbogacały swoja wiedzę. Ale również doskonaliły umiejętności aktywnie uczestnicząc w zajęciach, zabawach wyzwalających różne aktywności. Nabywały doświadczenia w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze rozwoju. Wzmacniały poczucie wartości, indywidualności oraz potrzeby tworzenia relacji rówieśniczych i uczestniczenia w życiu grupy. Wszystkie tworzone sytuacje sprzyjały rozwojowi nawyków i zachowań prowadzących do samodzielności, dbania o zdrowie, zdrowego stylu życia, sprawność ruchową, manualną i bezpieczeństwo, w tym bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Nasze uroczystości przedszkolne:

-Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

- Święto Niepodległości

-Jasełka

-Dzień Babci i Dziadka.

Dni nietypowe, które obchodziliśmy: Dzień kropki, Powitanie jesieni, Dzień Przedszkolaka, Dzień grzyba, Dzień chłopaka, Dzień ziemniaka, Dzień drzewa,  Dzień listonosza, Dzień dyni,  Dzień postaci z bajek, Dzień jeża, Dzień pluszowego misia, Dzień kredki, Andrzejki,  Dzień Górnika, Mikołajki, Dzień herbaty, Powitanie zimy, Dzień popcornu, Dzień Kubusia Puchatka, Dzień zebry.

Projekty, w których bierzemy udział:

- „Sensosmyki”

Celem projektu jest dostarczenie dzieciom żłobkowym i przedszkolnym, oraz ich wychowawcom
i rodzicom narzędzi i inspiracji, które będą zachętą do wielozmysłowego poznawania i odkrywania świata oraz wpłyną na harmonijną pracę układu nerwowego dzieci poprzez odpowiednią stymulację zmysłów oraz będą sprzyjały rozwojowi mowy.

- Reba „Edukujemy – Pomagamy”

Celem  akcji zbiórki  zużytych  baterii – akumulatorków jest wyrobienie nawyków

selektywnej zbiórki zużytych baterii wśród dzieci i ich rodziców oraz propagowanie

postawy odpowiedzialności grupowej za stan środowiska, w którym żyje dane

społeczeństwo – dzieci,  rodzice, nauczyciele.

Udział w konkursach:

- „Chronię, myślę, segreguję”  organizowanym przez Urzędu Miasta w Węgrowie,

- „Życzenia dla Świętego Mikołaja” – Biblioteka Miejska w Węgrowie,

- „Moje wymarzone święta” – WOK,

- „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa” organizowany przez naszą grupę.

Nasze wycieczki :

- wycieczka na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną,

- wycieczka na targ warzywny,

- wycieczka do pobliskiego lasu,

- wycieczka do parku AK w Węgrowie,

- wycieczka do Urzędu Pocztowego w Węgrowie.

Pierwsze półrocze minęło bardzo szybko i było czasem wspólnych zabaw i nauki. Dzieci są samodzielne, bawią się zgodnie oraz chętnie uczestniczą w zajęciach, zabawach ruchowych oraz z wielkim zaangażowaniem wykonują piękne prace plastyczne.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólnie spędzony czas, a Rodzicom za współpracę.

Wychowawczynie:

Olga Jagodzińska