POZNAJEMY ZAWODY

W drugim tygodniu marca „Muchomorki” poznawały zawody. Na zajęciach dzieci rozmawiały o zawodach swoich rodziców, rysowały kim chciałyby zostać w przyszłości. Wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki na spotkanie z  Panią bibliotekarka, która w kilku zdaniach streściła na czym polega jej praca, dzieci mogły poznać książeczki o różnych kształtach, wielkości, mogły także wypożyczyć książkę, jak bibliotekarka  skanując kod kreskowy do systemu. Kolejnym zawodem jaki poznały przedszkolaki był zawód kucharza. Wybraliśmy się zatem do naszej przedszkolnej kuchni, gdzie Pani Dorotka opowiedziałam nam na czy polega praca kucharza, oraz czym różni się wyposażenie  kuchni przedszkolnej od kuchni domowej.  Ostatnim zawodem jaki poznaliśmy był zawód sprzedawcy, wybraliśmy się więc do sklepu MyCenter.  Dzieci zapoznały się z wyposażeniem sklepu oraz pracą sprzedawcy. W naszej sali odgrywaliśmy róże scenki w zabawie sprzedawcy. Był to bardzo aktywny  i ciekawy tydzień.

Data dodania: 2022-03-13 20:55:46
Data edycji: 2022-03-13 20:59:11