PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

My jesteśmy zajączkami i chodzimy z koszyczkami. Bo są Święta Wielkanocne -kosze z nami są na łące. W każdym koszu kolorowym słodycze trzymamy i grzeczniutkim miłym dzieciom wszystkie je rozdamy!

Początek kwietnia był w naszym przedszkolu okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Mali Artyści poznawali zwyczaje związane z tym świętem, charakterystyczne dla naszego kraju, naszej rodzimej kultury. Jednym z wielkanocnych zwyczajów jest także przygotowanie koszyka wielkanocnego. Dzieci rozpoznawały pokarmy, które powinny znaleźć się w koszyku, uczyły się wierszy i piosenek związanych z Wielkanocą, jak również tworzyły wiele prac plastycznych. Nieodłącznym elementem Wielkanocy jest rzeżucha, którą dzieci zasiały w skorupkach jaj i obserwowały jej rozwój. W Wielką Środę odwiedził nas Zajączek, który zostawił w ogrodzie przedszkola kolorowe pisanki oraz słodkości, dzieci z koszyczkami szukały ukrytych niespodzianek.

Data dodania: 2022-04-18 20:32:25
Data edycji: 2022-04-18 20:34:25