„Recital Małych Mistrzów z Chopinem w tle”

Przedszkolna „ Cud orkiestra” złożona z najmłodszych adeptów edukacji przedszkolnej miała swój premierowy występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Swoją obecnością zaszczycił nas  pan Paweł Marchela – Burmistrz Miasta Węgrowa i rodzice przedszkolaków. Zgromadzonych gości przywitała dyrektor Przedszkola Jolanta Skolimowska i zaprosiła do obejrzenia recitalu. A było co podziwiać, maluchy pokazały  umiejętności jakie zdobyły od chwili przekroczenia progów przedszkola.
  Na scenie rozpięte parasole, na ich czaszach dzieci wykonały interpretację ruchową do „Polki” Johanna Straussa. Następnie naśladowały skaczące po klawiszach fortepianu nutki. Miały gdzie się schować, gdyż każde dziecko zamieniło się w fortepian z klawiaturą na swojej pelerynce, na głowach białe meloniki.  Dzieci grały na różnych „instrumentach”. W ruch poszły gazety, które odpowiednio uderzane wydawały różnorodne dźwięki. „Życzenie” Fryderyka Chopina wykonane solo
przez panią Agatę Falkowską wraz z akompaniamentem, ruchem zinterpretowały  mali orkiestranci. To był balet z kolorowymi chustami.  „Preludium deszczowe” Fryderyka Chopina w wykonaniu naszego specjalnego gościa wyciszyły emocje gwiazd programu. Widownia gromkimi brawami nagradzała maluchy. Pan Burmistrz wręczył dzieciom voucher na film w węgrowskim kinie Kongres.
„ Zastanawiam się jak można te maluchy tak dużo w krótkim czasie nauczyć ?” powiedział pan Tomasz – tata Mai.

Pomysł i reżyseria  - Olga Dawidowska
Asystenci reżysera -  Irena Łosiewicz i Magdalena Kosowska