***WYCIECZKA DO TURVITY, WYWIAD Z WŁAŚCICIELEM MLECZARNI, PANEM WALDEMAREM ŻEBROWSKIM - *** ZAPRASZAMY DO AKTUALNOŚCI

SPOTKANIE AUTORSKIE

30 listopada 2022 r. w naszym przedszkolu w ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, m.in. lektury szkolnej (dla klas 4-6) „Skrzynia Władcy Piorunów”. Dwie kolejne powieści Marcina Kozioła: „Tajemnica przeklętej harfy” (książka znalazła się w „Złotej Dwudziestce”, czyli na liście 20 książek wybranych na dwudziestolecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”) oraz „Gwiazda Blachonosego” (premiera XI 2020) są kontynuacjami lektury i tworzą bestsellerową serię „Detektywi na kółkach”, która doczekała się już ponad 100 tysięcy egzemplarzy nakładu. Marcin Kozioł jest również autorem podróżniczej serii o przygodach Wombata Maksymiliana, nagrodzonej prestiżowym Magellanem dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016. Z kolei książki „Puzzle Pitagorasa” (w 2020) i „Wszystko gra” (w 2022) otrzymały Nagrody Główne w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Podczas spotkania Pan Marcin opowiedział dzieciom o puchaczach - bohaterach jednej ze swoich książek dla dzieci pt. "Pogoda dla Puchaczy".

Data dodania: 2022-12-07 18:10:31
Data edycji: 2022-12-07 18:15:54