Spotkanie z pisarzem

30 listopada w naszym przedszkolu gościł pan Marcin Kozioł, pisarz, podróżnik, autor książek dla dzieci i młodzieży, autor lektury szkolnej dla klas 4-6 – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej kontynuacji „Tajemnicy przeklętej harfy”. Jest on także autorem podróżniczej serii „Wombat Maksymilian”, nagrodzonej prestiżowym Magellanem dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016. Pan Marcin Kozioł ma szereg pasji, m.in. prowadzi rezerwat starych komputerów, a owocem jego komputerowych zainteresowań jest także książka „Szalona historia komputerów”. Jest także zapalonym podróżnikiem. Zwiedził ponad 50 krajów, a swoje przygody i doświadczenia z podróży mają odniesienie w każdej Jego książek. W 2022 roku ukazała się książka „Psyjaciele”, której bohaterami są psy... Chopina, Sienkiewicza, Żeromskiego i innych. Miłość do koni znalazła odzwierciedlenie w serii „Stajnia pod tęczą” (jej współautorką jest Katarzyna Dowbor). Jego książki „Puzzle Pitagorasa” i „Wszystko gra” zdobyły główne nagrody w konkursach Komitetu Ochrony Praw Dziecka (2020, 2022). Kiedy miał 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun. Jak się okazało, trafił do miejsca, które było pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harrego Pottera. Poznał wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości, wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Na festiwalu teatralnym w Edynburgu prezentował swoją farsę i wystąpił w niej w roli... królika. Podczas spotkania z przedszkolakami zaprezentował głównych bohaterów serii książek "Pogoda dla Puchaczy". Dzieci słuchały z zaciekawieniem, oraz aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Pan Marcin przygotował dla dzieci zadania (np. rysowanie sowy), zagadki i quizy oraz sporą dawkę wiedzy o puchaczach. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi książkami Marcina Kozła.

Opracowała Olga Dawidowska

Data dodania: 2022-12-07 17:47:20