Straż Pożarna w przedszkolu

20 maja 2022 Mali Artyści uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mieli okazję dowiedzieć się na czym polega praca strażaka. Nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe i dowiedziały się w jakich okolicznościach można ich używać. Strażacy pokazali sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki mogły wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej. Uwieńczeniem spotkania była tęcza wodna z której skorzystały wszystkie dzieci. Dziękujemy strażakom za przybycie i atrakcyjne zajęcia. Życzymy wszystkim wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.

Data dodania: 2022-06-07 16:54:42
Data edycji: 2022-06-07 16:56:02