Światowy dzień jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnącea jako przekąska niezwykle sycące…Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dzisiaj, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Jabłka”. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Dzieci poznawały jabłka i ich odmiany. Chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor, smak. Ponadto, wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, a także zagadki i działania matematyczne. Wiele emocji dostarczyły dzieciom konkurencje zręcznościowe i ćwiczenia ruchowe. Na koniec, pod okiem nauczyciela dzieci przygotowywały pieczone jabłuszka.
Okazało się, że deser bardzo przypadł do gustu naszym przedszkolakom !!!
Data dodania: 2022-10-03 23:32:36
Data edycji: 2022-10-06 19:26:47