ŚWIĘTO DYNI

W dniu 30 października 2020 roku w grupie dzieci 3,4-letnich obchodzono Święto Dyni.
„Imprezkę” rozpoczęto tańcem z dynią. Na podstawie obejrzanej prezentacji multimedialnej oraz żywych okazów tego warzywa dzieci poznały rodzaje dyń. Wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że jest to bardzo zdrowe warzywo. Można z niej przygotować wiele dań np.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.
Nastepnie przystąpiono do dyniowych zabaw matematycznych: klasyfikowano dynie wg
wielkości, koloru i kształtu. Szeregowano je od największej do najmniejszej, przeliczano dynie. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie oraz slalom dyniowy.
Dzieci z zapałem zabrały się również do wypełniania konturu dyni pomarańczowymi bibułowymi
kwadracikami. Wszyscy byli zachwyceni efektem końcowym prac.
Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i
zabawy co widać na zdjęciach poniżej.

Tekst i zdjęcia: Lidia Brzezik

Data dodania: 2020-11-05 15:43:43