***ZACHĘCAMY DO ZOBACZENIA NOWEJ ZAKŁADKI W INFORMACJACH PODSTAWOWYCH PRZEDSZKOLA***- STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Tydzień 01.02.2021-05.02.2021 Kraina emocji

W minionym tygodniu realizowany był temat  „ Kraina emocji”. Podczas jego  realizacji dzieci zastanawiały się, czym są uczucia oraz po co są emocje.

Obejrzały „ Bajkę o emocjach”. Rozmawiały o sytuacjach  wywołujących różne emocje oraz nauczyły się określać podstawowe z nich.  Wybrały się w podróż do krainy złości, radości, smutku , zdziwienia. Odgrywały scenki dramowe ukazując różnorodne stany emocjonalne jakich doświadczyły podczas zajęć o emocjach. Brały udział w zabawach kreujących dobry nastrój: „Pozytywne pufy”, „ Pudełko dobrych myśli”. Wraz z Kubusiem Puchatkiem  i Tygryskiem śpiewały co należy robić gdy poczuje się szczęścia smak.

Przygotowała Lidia Brzezik

Data dodania: 2021-02-08 10:13:41