TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu w otoczeniu natury i sprzyja korzystaniu z różnych form aktywności na świeżym powietrzu. W tym czasie obserwujemy wzmożony ruch samochodowy, rowerowy i pieszy. Dlatego w minionym tygodniu Muchomorki brały udział w zajęciach związanych z bezpieczeństwem zarówno na drodze jak i placu zabaw. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na placu przedszkolnym a także wyjścia poza teren przedszkola, oglądały znaki drogowe, regulamin korzystania z placu zabaw obserwowały ruch uliczny oraz przeszły przez przejście dla pieszych  w obecności Pana Policjanta, który pokazał dzieciom  jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Dzieci podczas spotkania  zapoznały się z zawodem policjanta oraz jego wyposażeniem, a także miały możliwość od środka zobaczyć radiowóz . Dzieci miały również  okazję spotkać się z  innymi wyjątkowymi gośćmi, a mianowicie dzielnymi strażakami. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Przedszkolaki doskonale wiedzą już, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani między innymi do wypadków samochodowych. Dzieci miały również okazję obejrzenia z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem.  Największą atrakcją było dla dzieci  lanie wody z węża strażackiego. Nasi goście zarówno strażacy jak i Pan Policjant nie tylko z zapałem opowiadali o swojej pracy, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania dzieci. Ten tydzień był wyjątkowy i na pewno zostanie w pamięci naszych przedszkolaków na długo.

Data dodania: 2022-05-22 18:00:21
Data edycji: 2022-05-22 18:03:51