Włoska pizza w przedszkolu

Dnia 9 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się w prawdziwe pizzerie. Na zajęciach dzieci miały możliwość zrobić ten kultowy włoski placek . Podczas zajęć Mali Artyści dowiedziały się, z jakiego kraju pochodzi pizza , poznały składniki, które są niezbędne do jej przygotowania oraz brały udział w procesie jej przygotowania. Przedszkolaki stworzyły także kolorowe, smakowicie wyglądające placki, wykorzystując do tego różne techniki plastyczne. Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały wszystkie apetyty. Najbardziej wyczekiwanym punktem tego dnia było zjedzenie przepysznej pizzy przygotowanej przez siebie na podwieczorek.

Olga Dawidowska

Data dodania: 2023-02-19 22:32:28