WYCIECZKA DO MLECZARNI TURVITA

21 maja dzieci z grupy "Smerfy" wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa mleczarskiego "Turvita" w Turnej.

Turvita jest małym przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w dorzeczu Liwca, 70 km od Warszawy. Farma na której pasą się krowy państwa Haliny i Waldemara Żebrowskich położona jest w obszarze Natura 2000, wymaga to więc od producenta oraz gwarantuje konsumentom spełnienie wszelkich wymogów związanych ze zrównoważoną produkcją nabiału. To dla pana Waldemara - szefa firmy - nie jest problemem, gdyż jego celem od początku działalności jest produkcja certyfikowanej żywności ekologicznej, a misją wyrobienie nawyku konsumpcji ekoproduktów mlecznych w każdym polskim domu. To dlatego produkty z Turvity są bezpieczne, smaczne i naturalne.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z procesem wytwarzania produktów mlecznych oraz  z  zawodami związanymi  z  ich produkcją.

Oprowadzający po gospodarstwie Pan Waldemar  w ciekawy sposób przybliżył dzieciom pracę na gospodarstwie przy krowach oraz  etapy produkcji ekologicznych produktów mlecznych.
Dzieci  po skosztowaniu sera, mleka, jogurtu oraz zsiadłego mleka wróciły do przedszkola bardzo  zadowoleni,  a przede wszystkim bogatsi o wiedzę  i nowe doświadczenia.

Data dodania: 2024-05-26 22:54:50
Data edycji: 2024-05-26 22:57:03