Z wizytą przychodni weterynaryjnej

Mali Artyści realizując tematykę „Zwierzęta naszymi przyjaciółmi” rozmawiały o obowiązkach związanych z opieką nad zwierzętami domowymi, rozwiązywały rebusy, wykonały pracę plastyczną „Kundel bury”, słuchały literatury dziecięcej, która przybliżyła im sytuację bezdomnych zwierząt. Odwiedził nas w przedszkolu weterynarz – lekarz zwierząt, który opowiedział przedszkolakom o swojej pracy. Mali Artyści wybrały się z wizytą do przychodni weterynaryjnej. Dzięki uprzejmości pracowników przychodni Miko-Wet dzieci mogły zobaczyć jak wygląda gabinet weterynaryjny oraz dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie zadawały pytania, m.in. „Jakie było największe, a , jakie najmniejsze zwierzę, które leczyła Pani weterynarz?”, „Jak można pomóc choremu kotkowi ?”, „Jak zachowują się zwierzęta u lekarza. Na wszystkie pytania Pani doktor udzieliła wyczerpujących odpowiedzi.

Olga Dawidowska

Data dodania: 2023-06-04 17:33:01