***AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA *** ZAPRASZAMY DO AKTUALNOŚCI

Z wizytą w pałacu

22 kwietnia Mali Artyści wybrali się na wycieczkę autokarową .Dzieci zwiedzały piękny neogotycki Pałac w Starejwsi , który został wybudowany w XVI wieku, w późniejszym okresie był wielokrotnie przebudowywany i modernizowany. Wewnątrz pałacu na uwagę zasługują m.in. piece kaflowe z kafli neorenesansowych lub neogotyckich, kominki żeliwne w oprawie piaskowca i marmuru oraz bogato zdobione pomieszczenia. Przedszkolaki ze skupieniem i powagą słuchały opowieści o tym miejscu. Poznały również stałego mieszkańca tego miejsca Mikiego Radziwiłła, który oprowadzał dzieci po wszystkich salach. Kot Miki pokazał dzieciom salę myśliwską, spełniającą funkcję sali wykładowej, dwie jadalnie: salę białą, i malinową, bibliotekę oraz salę kominkową i dwie sale klubowe. Dzieci chętnie pytały o znajdujące się meble, ozdobne zastawy stołowe, sztukaterie, obrazy czy instrumenty. Ta niecodzienna wizyta była niezwykle przyjemną lekcją historii, patriotyzmu i szacunku do dziedzictwa narodowego. Swoją wizytę dzieci zakończyły spacerując wokół pałacu w parku ze stawami i bogatą roślinnością.

Data dodania: 2024-04-25 19:09:35
Data edycji: 2024-04-25 19:12:16