***AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA *** ZAPRASZAMY DO AKTUALNOŚCI

Z wizytą w Straży Pożarnej

30 stycznia 2024 r. Mali Artyści odwiedzili KOMENDĘ POWIATOWĄ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ przy ulicy Zwycięstwa. Przedszkolaki dowiedziały się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, która nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi ,ratowaniu zwierząt ,usuwaniu skutków wypadków samochodowych oraz wichur. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy i pokazali pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach oraz salę , gdzie strażacy aktywnie spędzają czas. Dzieci miały okazję zobaczyć specjalistyczne wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i ratunkowy oraz strój w jaki ubierają się strażacy do akcji. Dużą atrakcją było przymierzanie kombinezonów strażackich oraz możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego, by choć przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej. Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń. Dziękujemy strażakom za miłe i pouczające spotkanie.

Data dodania: 2024-01-31 21:13:46
Data edycji: 2024-01-31 21:17:05