ZADANIA PLANU PRACY NA MIESIĄC LUTY

ODDZIAŁ I. ROK SZKOLNY 2020/2021

Temat kompleksowy:  Kraina emocji

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

Przygotowanie do rozumienia pozytywnych myśli oraz emocji i uczuć własnych i innych ludzi. Poznawanie sytuacji wywołujących różne  myśli, emocje. Kształtowanie umiejętności rozpoznawania podstawowych emocji: radość, smutek, strach, złość.

Temat kompleksowy: W krainie Internetu

Zadania wychowawczo- dydaktyczne:

Zapoznanie dzieci z Internetem. Wykorzystanie go do rozwijania zainteresowań i poszerzania wiedzy. Uświadomienie dzieciom, że nie wszystkie znalezione w sieci informacje są wiarygodne. Należy je weryfikować korzystając z dostępnych  książkowych źródeł.

Zapoznanie dzieci  z netykietą- zasadami dobrego zachowania w Internecie podczas korzystania z komunikatora Skeypa.

Ustalenie zasad korzystania z urządzeń elektronicznych ( 15 minut dziennie).

Temat kompleksowy:  Na zakupach

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:.

Poznanie przez dzieci różnych rodzajów sklepów oraz artykułów, które można w nich kupić. Poznanie różnych nominałów monet. Poznanie miar używanych w sklepach oraz urządzeń, przedmiotów za pomocą, których dokonuje się pomiaru. Zaznajomienie dzieci z zasadami zachowania się w sklepie w trakcie zakupów ( co robić w przypadku gdy się zgubimy). Doskonalenie pamięci słuchowej i wzrokowej. Kształtowanie umiejętności dzielenia wyrazów na sylaby.

Temat kompleksowy: W świecie zwierząt

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

Poznawanie potrzeb  życiowych zwierząt domowych zimą ( i nie tylko). Zachęcanie dzieci do wypowiadania się na temat skrzydlatych i czworonożnych przyjaciół. Budowanie poprawnych wypowiedzi pod względem gramatycznym.

Poznawania warunków życia zwierząt egzotycznych. Korzystanie z nowoczesnych technologii w poszukiwaniu wiedzy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Data dodania: 2021-02-05 08:50:16
Data edycji: 2021-02-05 09:41:12