Czcionka:

ODDZIAŁ I. ROK SZKOLNY 2020/2021

Temat kompleksowy:  Płynie czas

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

Dziecko: dostrzega zmiany w przyrodzie i ich piękno.  Obserwuje zmiany w przyrodzie związane                           z porami roku. Podziwia piękno przyrody podczas wszystkich pór roku. Zna następstwo dnia i nocy. Posługuje się określeniami: teraz, najpierw, potem, długo, krótko.

Temat kompleksowy: Ptaki w karmiku

Zadania wychowawczo- dydaktyczne:

Dziecko korzysta w zabawie z wiadomości i doświadczeń zebranych podczas obserwacji otaczającego świata i ludzi.  Nazywa zwierzęta  z najbliższego otoczenia przedszkola, np. wróbel, sikora. Słucha utworów literackich opowiadanych przez nauczycielkę, ilustrowanych obrazami, pacynkami, sylwetami.

Temat kompleksowy:   Babcia i Dziadek

Zadania wychowawczo-edukacyjne:

Dziecko jak członek rodziny : zna imiona rodzeństwa, rodziców i dziadków. Bierze udział                                                 w przygotowywaniu upominków dla członków rodziny z okazji ich świąt. Uczestniczy                                                       w uroczystościach o charakterze rodzinnym.

Trzylatek:  stara się sprawić przyjemność innym, np. poprzez wręczanie upominków z okazji ich świąt;

pociesza inne dzieci lub dorosłych, gdy są smutni;  wie że nie należy przeszkadzać chorym członkom rodziny oraz tym którzy odpoczywają po pracy.

Temat kompleksowy: Karnawał

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

Trzylatek ilustruje ruchem proste wierszyki i piosenki. Eksperymentuje używając różnych materiałów plastycznych. Używa w czasie codziennych aktywności słów określających długość i wysokość przedmiotów: długi, krótki, wysoki, niski.

Data dodania: 2021-01-12 00:47:11
Data edycji: 2021-01-12 00:55:49

„Jadą, jadą dzieci drogą...

Siostrzyczka i brat,