ZAMIERZENIA OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE DO ZREALIZOWANIA W M–CU KWIETNIU

TEMATY KOMPLEKSOWE:

1. WIELKANOC – ZWYCZAJE I TRADYCJE
  2. ZWIERZĘTA Z WIEJSKIEGO PODWÓRKA
  • DBAMY O PRZYRODĘ
  1. WIOSNA W OGRÓDKU
  2. JESTEŚMY POLAKAMI

TREŚCI PROGRAMOWE:

AD I        Wzmacnianie więzów w rodzinie. Zapoznanie z tradycjami związanymi ze świętami Wielkanocy, Kultywowanie tradycji, zwyczajów rodzinnych. Zabawy plastyczne – rozwijanie sprawności manualnej i inwencji twórczej.

AD II       Poznanie dorosłych i młodych zwierząt hodowanych na wsi. Nazywanie domów zwierząt, sposobów poruszania się zwierząt, odżywiania. Ukazanie znaczenia hodowli zwierząt dla człowieka. Zachęcanie do obserwowania przyrody.

AD III      Poznawanie zagrożeń dla środowiska przyrodniczego wynikających z niszczycielskiej działalności ludzi np. zatruwanie wód, powietrza, gleby, wycinanie lasów, wyrzucanie odpadów w niedozwolonych miejscach. Poznanie sposobów dbania o środowisko. Rozumienie konieczności ochrony środowiska przyrodniczego. Poznawanie zasad szanowania przyrody i zachęcanie do ich przestrzegania.

AD IV     Poznawanie roli dżdżownicy w spulchnianiu ziemi, przełamywanie niechęci dzieci do zwierzęcia. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych u dzieci. Praca na działce przedszkolnej – działania dzieci: przygotowanie grządek, sianie i sadzenie warzyw.

AD V       Kształtowanie poczucia tożsamości narodowej. Utrwalanie symboli narodowych (flaga Polski, godło, hymn). Kształtowanie postawy patriotycznej oraz poczucia szacunku do symboli narodowych.

Data dodania: 2021-04-07 09:17:03
Data edycji: 2021-04-07 09:19:29